SPORTS, SPORT SECTIONS

SCHEDULE

evening trainings (the Sports Complex " Swimming Pool ", 21 line, 2)
2013/14 academic year (autumn semester)
(for students, post-graduate students and teacher’s staff)

GYM

WRESTLING HALL

HALL
5 th floor

BOXING

HALL

TIME

7.30 -8.30

   17.30 – 19.00

19.00 – 20.30

20.30 – 22.00

17.00 -19.00

19.00– 20.30

20.30–22.00

17.00 -19.00

17.00 – 20.00

20.00 – 22.00

  M
  O
  N
  D
  A
  Y


 

MORNING
TRAININGS

Military Department

Senior lecture
Vakulenko S.

Basketball

Senior lecturer.
Larionova M.N.

 

VOLLEYBALL

Ovchinnikov A.V.

Trainer

SС «Gornyak»

JUDO

team

(men)

Ponomareva М.А.

JUDO

team

(men )

Ponomareva М.А.

FITNESS

Dzambaude

I.Y.

Trainer

SC«Gornyak»


COMBAT SAMBO

Okolot П.В.

Trainer

SC
«Gornyak»

BOXING

team

Senior lecturer
Kostromin O.V.

TRACK AND FIELD ATHLETICS

assistant professor
Izotov E.A.
18.00-20.00

  T
  U
  E
  S
  D
  A
  Y

MORNING TRAININGS

FLOORBALL

Trainer SC « Gornyak »
Stepanov S.


SPORTS DANCE

Trainer SC «Gornyak»
Kremcheev E.A.

MOUNTAINEERING

Moreva N.V.
Trainer

SC “Gornyak”

VOLLEYBALL

Shishkin P.V.
assistant professor

JUJITSU


Senior lecturer

Volkov A.V.

JUDO

team (women)

Senior lecturer
Volkov A.V.

KARATE

Saveliev D.S.

Trainer SC  “Gornyak”

FITNESS

Dzambaude

I.Y.

Trainer SC
«Gornyak

BOXING

Senior lecturer

Kostromin O.V.

TAEKWON-DO

Trainer SC
«Gornyak»

W
E
D
N
E
S
D
A
Y

MORNING TRAININGS

Military Department

Senior lecturer
Vakulenko S.

BADMINTON

Senior lecturer
Murasheva M.V.

BASKETBALL

team
(women)

Senior lecturer
Larionova M.N

SPORTS DANCE

Kremcheev E.A.

Trainer SC
«Gornyak»

JUDO

team

(men)

Senior lecturer Volkov A.V.

JUJITSU

Senior lecturer
Volkov A.V.

FITNESS

Dzambaude

I.Y.

Trainer SC
«Gornyak

Free-style wrestling Greco-Roman wrestling

Trainer SC
Bavuikin E.A.

COMBAT SAMBO

Okolot P.V.

Trainer SC
«Gornyak»

TABLE

TENNIS

lecturer
Zaitsev A.V.

T
H
U
R
S
D
A
Y

MORNING TRAININGS

Trainer on duty

TENNIS

Perfection of sportsmanship

Kuzmin M.A.

HANDBALL

lecturer
Selukin D.B.

FLOORBALL

Trainer

SC « Gornyak »
Stepanov S.

JUDO

team (women)

Ponomareva М.А.
Volkov A.V.

JUDO

team

 (men)

Volkov A.V.

KARATE

Saveliev D.S.

Trainer SC  «Gornyak»

FITNESS

Dzambaude

I.Y.

Trainer SC
«Gornyak

BOXING

Senior lecturer
Kostromin O.V.

TAEKWON-DO

Trainer SC
«Gornyak»

TRACK AND FIELD ATHLETICS

assistant professor
Izotov E.A.
18.00-20.00

F
R
I
D
A
Y

MORNING TRAININGS

Trainer on duty

TENNIS

BASKETBALL

Team

(men)

Senior lecture
Larionova M.N.

VOLLEYBALL

GASPROM

VOLLEYBALL

Ovchinnikov A.V.

Trainer SC «Gornyak»

JUDO

team (women)

Senior lecturer
Volkov A.V.

JUJITSU

Team

 
Senior lecturer
Volkov A.V.

KARATE

Saveliev D.S.

Trainer SC « Gornyak »

Free-style wrestling Greco-Roman wrestling

Trainer SC Bavuikin E.A.

BOXING

Senior lecturer
Kostromin O.V.

FITNESS

Dzambaude

I.Y.

Trainer SC « Gornyak »

      

Sports

Name of coach

Contacts

1

Multiathlon (sport)

Marenkov Ivan Sergeevich

+7(953)3433192

2

Aikido

Pospekhov George Borisovich

+7(981)8760646

3

Mountaineering

Moreva Natalia Vladimirovna

+7(921)3230506

4

Boat-racing

Zinoviev Nikolay Alekseevich

+7(921)4464684

5

Arm-wrestling

Izotov Evgeny Anatolievich

+7(950)0400161

6

Badminton

Murasheva Maria Viktorovna

+7(911)2911690

7

Basketball (women)

Larionova Marina Nikolaevna

+7(921)3140908

8

Basketball (men)

Larionova Marina Nikolaevna

+7(921)3140908

9

Billiards (pool -8)

Zhdanov Evgeny Vladimirovich

+7(921)3903146

10

Russian billiards (pyramid)

Zhdanov Evgeny Vladimirovich

+7(921)3903146

11

Combat Sambo

Okolot Pavel Viktorovich

+7(965)7547242

12

Boxing (amateur)

Kostromin Oleg Vasilievich

+7(921)9854555

13

Boxing (professional)

Kostromin Oleg Vasilievich

+7(921)9854555

14

Boxing (women)

Zaytsev Aleksandr Valerievich

+7(921)9433343

15

Free-style Wrestling

Bovykin Evgeny Aleksandrovich

+7(911)2674778

16

Greco-Roman wrestling

Bovykin Evgeny Aleksandrovich

+7(911)2674778

17

Judo (women)

Volkov Andrey Vladimirovich ey

+7(911)9553143

18

Judo (men)

Volkov Andrey Vladimirovich

+7(911)9553143

19

Sambo (women)

Volkov Andrey Vladimirovich

+7(911)9553143

20

Sambo (men)

Volkov Andrey Vladimirovich

+7(911)9553143

21

Cycling (mountain bike)

Dorofeev Vladimir Alekseevich

+7(905)2714791

22

Water polo

Kabanov Aleksey Aleksandrovich

+7(921)9321819

23

Water polo (mini)

Kabanov Aleksey Aleksandrovich

+7(921)9321819

24

Volleyball (women)

Ovchinnikov AntonVladimirovich

+7(921)6577617

25

Volleyball (men)

Ovchinnikov AntonVladimirovich

+7(921)6577617

26

Beach volleyball (women)

Ovchinnikov AntonVladimirovich

+7(921)6577617

27

Beach volleyball (men)

Ovchinnikov AntonVladimirovich

+7(921)6577617

28

Handball

Selyukin Daniil Borisovich

+7(950)0222595

29

Rhythmic-sportive gymnastics

Tikhonov Rostislav Georgievich

+7(906)2510493

30

Kettlebell lifting

Klimko Vasily Ivanovich

+7(931)3069075

31

Darts

Izotov EvgenyAnatolievich

+7(950)0400161

32

Jiu – Jitsu

Volkov Andrey Vladimirovich

+7(911)9553143

33

Karate – Kyokushinkai

Saveliev Dmitry Sergeevich

+7(911)2277711

34

Karate-Shotokan

Saveliev Dmitry Sergeevich

+7(911)2277711

35

Kick-boxing

Kostromin Oleg Vasilievich

+7(921)9854555

36

Track and field athletics

Kaello Viktor Vladimirovich

+7(921)3109081

37

Alpine skiing

Zinoviev NikolayAlekseevich

+7(921)4464684

38

Cross-country skiing

Yakovlev Yury Vladimirovich

+7(911)9395364

39

Indoor football (women)

Bobrov Ilya Valerievich

+7(981)8720489

40

Indoor football (men)

Bobrov Ilya Valerievich

+7(981)8720489

41

Orienteering (winter)

Panchenko Ilya Aleksandrovich

+7(921)7647614

42

Orienteering (summer)

Panchenko Ilya Aleksandrovich

+7(921)7647614

43

Swimming

Elmurzaev Mohammed Atuevich

+7(921)9321819

44

Polyathlon (winter)

Yakovlev Yuri Vladimirovich

+7(911)9395364

45

Polyathlon (summer)

Panchenko Ilya Aleksandrovich

+7(921)7647614

46

Rugby

Murasheva Maria Viktorovna

+7(911)2911690

47

Powerlifting

Dorofeev, Vladimir Alekseevich

+7(905)2714791

48

Rock climbing

Isakov Alexander Eugenievich

+7(921)3230506

49

Sports aerobics

Tikhonov Rostislav Georgievich

+7(906)2510493

50

Sports bowling

Panchenko Ilya Aleksandrovich

+7(921)7647614

51

Sports Dance

Kremcheev Eldar Abdolovich,

Kremcheeva Dinara Abdolovna

+7(921)9412021

+7(904)6380252

52

Shooting

Izotov EvgenyAnatolievich

+7(950)0400161

53

Streetball

Larionova Marina Nikolaevna

+7(921)3140908

54

Taekwondo ITF

Korostelyov Eugeny Nikolaevich

+7(952)2379152

55

Taekwondo VTF

Korostelyov Eugeny Nikolaevich

+7(952)2379152

56

Tennis 

Zaytsev Aleksandr Valerievich

+7(921)9433343

57

Table tennis (women)

Zaytsev Aleksandr Valerievich

+7(921)9433343

58

Table tennis (men)

 Zaytsev Aleksandr Valerievich

+7(921)9433343

59

Boating

Rubis Lyudmila Grigorievna

+7(911)9445554

60

Mountaineering

Rubis Ludmila Grigorievna

+7(911)9445554

61

Backcountry skiing

Rubis Ludmila Grigorievna

+7(911)9445554

62

Fencing

Panchenko Ilya Aleksandrovich

+7(921)7647614

63

Floorball

Stepanov Sergey

+7(951)6805669

64

Football

Bobrov Ilya Valerievich

+7(981)8720489

65

Hockey

Zimovets Vatibor Vladimirovich

+7(921)9337477

66

Cheerleading

Tikhonov Rostislav Georgievich

+7(906)2510493

67

Chess

Zhdanov Evgeny Vladimirovich

Artamonov Pavel Viktorovich

+7(921)3903146
+7(911)6396479

68

Classical chess (blitz)

Zhdanov Evgeny Vladimirovich

Artamonov Pavel Viktorovich

+7(921)3903146
+7(911)6396479

69

Classical Chess

Zhdanov Evgeny Vladimirovich

Artamonov Pavel Viktorovich

+7(921)3903146

+7(911)6396479

70

International checkers

Sidorenko Sergey Aleksandrovich

+7(905)2807785

71

Russian checkers

Sidorenko Sergey Aleksandrovich

+7(905)2807785

 

Система Orphus
Стандартная версия сайта